تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

حداکثر محکومیت  سلام

  عیدتان مبارک

  پوزش به سبب تاخیر نیم ساله در بروزرسانی وبلاگ!

  اگر هنوز هم صدا و سیمای ملی را دنبال میکنید! حتما روز چهارشنبه فیلم "حداکثر محکومیت" که از شبکه وزین! 3 پخش شد را مشاهده کرده اید. نقش اول فیلم بر عهده ی استیون سیگال بود. هنرمندی ورزشکار! بله ایشان یکی از اساتید آیکیدو کار است که انصافا مهارت قابل تحسینی نیز در اجرای فنون آیکیدو دارد. آیدکیدو همان طور که مطمئنا میدانید ورزشی است کمابیش همانند جودو. حرکات پرتابی و انواع قفل مفصل و امثالهم! جودو و جوجیستسو و سامبو و مخصوصا آیکیدو بیش از آن که ورزش های تهاجمی باشند ورزش هایی اند تدافعی. و شعار این ورزش ها هم خود به نوعی تداعی کننده ی همین امر است "بردن مبارزه بدون مبارزه!" یا " هدف مبارزه نیست جلوگیریی از مبارزه است " یا چیزی در همین حدود!

  جناب سیگال در سکانس های رزمی و مبارزه فیلم هایی که نقش آفرینی میکند از فنون سبک خود بهره میبرد. سکانس ها واقعا از سکانس های رزمی که در ذهن دارید متفاوت است با این که از ضربات پا و حتی مشت چندان اثری دیده نمیشود اما همچنان هیجان و اکشن آن ها حفظ شده است. بنده با این که از این حیث جناب سیگال را تحسین میکنم اما با این حال انتقادی نیز نسبت به این بزرگوار دارم که هدف از نوشتن این پست هم همین است. در سکانس های این فیلم گرچه جناب سیگال بیشتر تدافعی کار میکند اما با این حال آیکیدو یه نظرم بیشتر ورزشی تهاجمی نشان داده شده تا تدافعی! البته مخاطبینی که از پیشینه ی ورزشی جناب سیگال بی اطلاعند مطمئنا متوجه این امر نیستند. اما برای سایر افرادی که نسیت به ایشان آشنایی نسبی دارند این امر ممکن است کمی غریب برسد. به هر حال آن چه نباید فراموش شود حقیقت خود ورزش هاست. البته در کل معتقدم فیلم های استیون سیگال واقعا ارزش دیدن دارند و مخصوصا صحنه های اکشن واقعا زیبا تصویر شده اند.

  علاوه بر این فیلم ، اگر فیلم "فراتر از قانون" استاد سیگال را ندیده اید ، پیشنهاد میکنم که حتما به کلوپ سر کوچه مراجعتی بفرمایید!

  میتوانید فیلم "حداکثر محکومیت" را از  لینک زیر دریافت نمایید.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : فیلم ,سیگال ,مبارزه ,جناب ,سکانس ,ورزش ,جناب سیگال ,حداکثر محکومیت ,فیلم حداکثر ,استیون سیگال ,فیلم حداکثر محکومیت ,
  حداکثر محکومیت

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر